Pracownia mammograficzna

Dotychczasowe raporty donoszą, że jedynie badania mammograficzne są wartościową metodą badania przesiewowego u kobiet w kierunku nowotworu piersi. Dzięki systematycznie wykonywanym badaniom mammograficznym istnieje możliwość wykrycia raka piersi we wczesnym stadium rozwoju i skutecznego leczenia tej choroby.

Chcąc utrzymać wysoki poziom świadczonych usług oraz w trosce o zdrowie Pacjentek,Centrum Medycyny Profilaktycznej dokonało zakupu Cyfrowego Aparatu Mammograficznego.


CYFROWY APARAT MAMMOGRAFICZNY 3D
typu SENOGRAPHE ESSENTIAL z opcją TOMOSYTNEZY

 

Dzięki możliwości obrazowania 3Dotrzymujemy doskonałej jakości zdjęcia diagnostyczne. Ich wysoka rozdzielczość pozwala na dostrzeżenie nawet niewielkich zmian w piersiach. Uzyskane w formie elektronicznej obrazy umożliwiają obróbkę oraz dokładniejsze przyjrzenie się konkretnym zmianom przez kilkukrotne powiększenie i analizę guzków pod różnym kątem. Znaczącym atutem cyfrowego mammografu jest zmniejszenie ekspozycji na promieniowanie rentgenowskie oraz technologia TOMOSYNTEZY czyli warstwowego badania piersi z lepszą możliwością wykrycia zmian podejrzanych, poprzez zmniejszenie nakładania się tkanek.

Ergonomiczne kształty, zaprojektowane przez ekspertów znających potrzeby Pacjentek sprawiają, że badanie jest dla nich bardziej komfortowe.

Obrazy są zapisywane w formie elektronicznej oraz wydawane na płycie CD, co umożliwia lepszą archiwizację i dłuższą żywotność wyników w porównaniu z kliszami oraz większą możliwość porównywania badań.

seno essential dbt 


Wykonywanie mammografii zaleca się wszystkim kobietom od 40 roku życia, raz na rok lub dwa lata w zależności od budowy piersi i czynników ryzyka zachorowania na raka piersi. Wskazane jest ono także dla kobiet młodszych, jeżeli w najbliższej rodzinie występowały zachorowania na nowotwór piersi.

Zapraszamy na BEZPLATNE badania mammograficzne:

* na podstawie skierowania lekarskiego

w ramach programu profilaktyki raka piersi

 

Zespół pracowni mammograficznej przy ul. Bolesława Komorowskiego 12

Lekarze

  • dr n med. Sonia Dyczek – specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
  • dr n med. Elżbieta Łuczyńska - specjalista radiologii i diagnostyki
    obrazowej

Badania wykonują

  • mgr Agata Krukar
  • Izabela Fira – technik elektroradiolog
  • Paulina Łuszczuk – technik elektroradiolog

Sekretariat prowadzi

  • Wiesława Skiba


Pracowania Mammograficzna (III piętro, p. 426) przy ul. Komorowskiego 12, (12) 68-30-557

cmp_UE

 
Pracownie diagnostyczne > Pracownia Mammograficzna
Copyright (c) 2011 | Realizacja: Benhauer.pl